Spevokol vo väčšine zborov ECAV plní okrem svojej základnej funkcie – spievania počas Služieb Božích aj ďalšie misijné aktivity. Členovia spevokolu sú tí najbližší spolupracovníci celého zboru.

Veková kategória členov je od 18 do 80 rokov. Jadrom spevokolu sú ľudia z generácie 40-tnikov.

Kto pravidelne navštevuje chrám Boží v Lazoch pod Makytou ten vie, že bez piesní spevokolu sa nezaobíde žiadna slávnosť v priebehu slávnostnej či bezslávnostnej polovice cirkevného roku. Občas sa zúčastníme aj na slávnostiach mimo nášho zboru, príležitostne pri sobášoch, pohreboch, ekumenických službách Božích a na prehliadkach cirkevných spevokolov nášho seniorátu.

TERMÍNY STRETNUTÍ

nácviky sa nekonajú kvôli epidemiologickej situácii

MIESTO STRETNUTÍ

Zborová sieň - prípadne kostol po SB

ZODPOVEDNÁ OSOBA

pod vedením Mgr. Zlatice Baškovej

Pozývame všetkých ľudí, ktorí majú radi spev. My sami väčšinou nemáme hudobné vzdelanie, ale spája nás láska k hudbe a túžba oslavovať ňou nášho Pána. Spievame jednoduché piesne  ale i niektoré spirituály a mládežnícke piesne. Snažíme sa vyberať jednoduchšie a príťažlivejšie piesne.

Okrem toho zažívame množstvo zábavy, spoločných stretnutí aj posedení a výletov. Naším cieľom nie je bezchybný spevokol, ale miesto, kde ľudia radi prichádzajú a nemajú strach tvoriť spoločenstvo. Na záver nácviku zaspievame aj nejaké ľudové piesne.

ČLÁNKY V KATEGÓRII

[cbb_layout block_content_style=“16″ s_metas_o_comment_small=“0″ s_icon_lightbox_image=“0″ s_icon_link=“0″ s_excerpt=“0″ s_categories=“0″ s_metas_o_author=“0″ s_metas_o_comment=“0″ s_metas_t=“0″ read_more_text=“Prečítať“ qv_title_font_weight=““ title_font_weight=“500″ metas_font_weight=““ excerpt_font_weight=““ filter_font_weight=““ tab_font_weight=““ d_i_filter=“18, 19″ post_count=“6″ posts_per_page=“6″ title_color=“#777777″ title_font=“Open Sans“ title_font_size=“16px“ title_hover_color=“#00aa55″][/cbb_layout]

PODPORTE NAŠU SLUŽBU