Tábor v škole v prírode Lazy pod Makytou

  5 dní      Vek: 7 – 12      Program     Škola v prírode Lazy p/M

Pre každoročný úspech je tu opäť tábor pre všetky deti, ktoré obľubujú dobrú zábavu, tímové hry vo vode aj na suchu a spoločný čas pri spoznávaní Pána Ježiša. Zabudni na nudu, ukáž že sa vieš baviť a príď! Dovoľte Vášmu dieťaťu zažiť zmysluplné letné prázdniny. Prihláste svoje dieťa do denného tábora v blízkosti Vášho bývania.

Cena už od:

– €

TERMÍN A CENA

Termín Začiatok Koniec Cena
Júl 2021 07/2021 07/2021  5 dní – 0.00€ / – €

Doprava do tábora

Vzhľadom ku konaniu denného tábora v blízkosti domova je doprava do tábora a z tábora individuálna.

Škola v prírode - Lazy p/M - Osvedčená lokalita, zaručené výzvy!

Škola v prírode je situovaná priamo v severoslovenskej obci Lazy pod Makytou. Ubytovaným hosťom je k dispozícii veľká spoločenská miestnosť s televízorom s káblovým príjmom, DVD prehrávačom, HiFi vežou, premietacím plátnom a flipchartovou tabuľou. V prípade záujmu Vám v školskej jedálni pripravíme kvalitné pokrmy až 5-krát denne. V rámci areálu využijete drevený altánok so štýlovým posedením a grilom. Počas teplých večerov zaiste oceníte možnosť opekania a posedenia pri ohnisku. Pre menšie deti (do 14 rokov) je v areáli školy – pri viacúčelovom ihrisku – zriadené nové detské ihrisko. Určite Vás poteší možnosť hrať stolný futbal a stolný tenis na troch stoloch priamo v ubytovni. V škole je zabezpečené bezplatné WiFi pripojenie na internet.

PROGRAM TÁBORA

V čom je náš program iný?

Čím sa náš tábor odlišuje od táborov v cestovkách alebo CVČ? Prvým rozdielom je to, že ako sme Evanjelická cirkev a aj naším táborovým programom ponúkame kresťanské hodnoty a vedieme deti k viere. Druhou odlišnosťou je snaha nielen deti zabaviť, ale ich cez náš program aj niečo naučiť. No a nakoniec v našom programe nezabúdame na aktivity, ktoré budujú spoločenstvo.

Aby program splnil toto všetko a zároveň bol pre deti pútavý treba doň zahrnúť “z každého rožka troška”. Myslíme teda na to, aby v ňom boli aktivity: zábavné, športové, náučné, duchovné, tvorivé, dobrodružné, súťaživé ale aj tie budujúce spoločenstvo. Všetko čo na tábore robíme sa snažíme prepojiť s témou/myšlienkou tábora. Ak to nie je možné pri každej aktivite, zaradíme každý deň minimálne jednu aktivitu, ktorá bude poukazovať na tému tábora a hlavné myšlienky tábora.

Športy, hry a aktivity

Šport

Na aktivite šport si môžete zahrať hry čo poznáte, ale aj originálne športy pre chlapcov aj dievčatá!

Lakros, tetherball, ringo, trojnožka, šin, volejbal, nohejbal, futbal, softtenis, badminton, orientačný beh, olympiáda a podobne.

Ručné práce

Aktivita ručné práce je jedna z najväčších a najobľúbenejších v našom tábore. Počas horúcich dní, ale aj za dažďa môžu malé deti sedieť v chládku a bezpečí a vyrábať si rôzne ozdoby, ako sú náramky priateľstva, náhrdelníky….  Ďalej rôzne pomôcky ako vejáre na oheň, lyžičky, kapsičky, rúška a iné podobné výrobky z bavlniek, handričiek a všakovakého lesného materiálu! Vrcholom tejto aktivity je batikovanie, kde si môžete zafarbiť svoje oblečenie.

Lesná múdrosť

Chceš poznať všetky stromy, bylinky, spraviť si herbár a vedieť čo sa dá v lese zjesť a čo nie? Chceš vedieť čítať stopy zvierat, spoznať kde má líška noru? Alebo podvečer zazrieť na lúke srnky a zajace? Potom je aktivita Lesná múdrosť presne pre teba!

Na aktivite Lesná múdrosť sa vyberieme do okolia tábora, presliedime okolité lesy a lúky, naučíme sa ako sa v lese správať a odhalíme všetky krásne zvieratká, stromy a bylinky žijúce naokolo. A keď bude v noci pekne, vyberieme sa prespať pod holé nebo, len tak niekde na lúku „pod širák“!

Divadlo

Na aktivite divadlo sa stanete súčasťou skupinky hercov, spisovateľov, scénografov, kostymérov a režisérov, ktorí počas tábora pripravia jedno veľké vystúpenie na veľkom sneme, a jednu malú inscenáciu v strede tábora. Každý môže byť hercom, či spolutvorcom celého podujatia.

Kreslenie

Kresliť sa dá po všetkom. Dreve, kameňoch a aj na telo. Ale pomaľovať môžeme aj totem, alebo vyrobiť komiks!! Tak zoberte uhlík a pastelku, a pridajte sa medzi našich táborových Picasov!

Denný režim

V tábore si:

– zašportujeme na ihrisku pri rôznych známych aj nových loptových a iných hrách

– vybeháme sa po okolí pri zaujímavých dobrodružných a terénnych hrách

– vyplníme rôzne úlohy a zaujimavosti a vymyslíme top srandičky na zadania z nášho programu

– vytancujeme sa na rôzne táborové muzičky 

– stane sa z nás najlepšia letná táborová banda

A vychytáme mocnú párty pri dobrej muzike, s najveselšou partiou vedúcich a kamošov!

Zámer, hodnoty a ciele

Naše hodnoty

– Láska, priateľstvo, rešpekt

– Sloboda, rovnosť a šťastie

– Sila a zdravie

– Talent, rozvoj a odvaha

V týchto štyroch výrokoch sa skrýva naše odhodlanie viesť deti k poznaniu, že každá ľudská bytosť je jedinečná, krásna, dôležitá a plná potenciálu. Na to, aby sme mohli prežívať šťastie, potrebujeme slobodu, možnosť vyvíjať svoj talent, odvahu sa rozhodovať. Mýliť sa a prehrať, mať pravdu a vyhrať, a mať možnosť ponaučiť sa v bezpečnom prostredí tábora. Mať možnosť rozvíjať svoju silu k prosperite a zdraviu. A môcť prežívať lásku, priateľstvo a rešpekt jeden voči druhému.

Cieľ tábora

Prostredníctvom zmeny domácej a školskej rutiny dávame účastníkom tábora priestor na znovuobjavenie svojho autentického ja v pozitívnom a podporujúcom kolektíve. Podporujeme priaznivý vývoj ich osobností počas letných prázdnin prostredníctvom letnej rekreácie v prírode pri vode a prostredníctvom aktívneho oddychu s využitím športov a skupinových hier.

Prečo ísť toto leto na tábor

– 5 dní a 4 nocí v škole v prírode v lazoch pod Makytou
– nabitý program a zaujímavé aktivity
– každé dieťa si môže vybrať na ktorú aktivitu pôjde, s akou partiou kamarátov a s ktorým vedúcim
– celotáborové hry za ktoré deti získavajú odznaky a ocenenia
– výborný program a zábava vďaka nášmu skvelému tímu vedúcich, ktorí sú zárukou vynikajúcej atmosféry a programu
– kvalifikovaný personál – jedineční, mladí ľudia, ktorí robia skvelú zábavu a starajú sa o svojich mladších bratov a sestry
– kvalifikovaný zdravotník počas celého trvania tábora
– strava 5x denne vrátane pitného režimu: veľké raňajky, desiata, obed, olovrant, večera, k dispozícii je stále čaj, alebo malinovka
– možnosť využiť platbu formou mesačných splátok, alebo odklad platby

Táborový príbeh
Filmy a prednášky
Teenage hry a aktivity
Opekačka a táborák
Dobrodružné hry a šport
Hra na hudobné nástroje
Turistika

INFORMÁCIE PRE RODIČOV

Príchod do tábora

Tábor začína o 09:00 hod. Pri príchode k autobusu, alebo priamo do tábora budeme od vás potrebovať vyhlásenie rodiča a lekára o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa (podpísané rodičom alebo zodpovednou osobou najneskôr jeden deň pred nástupom do tábora a ošetrujúcim lekárom najskôr jeden mesiac pred nástupom do tábora, v zmysle vyhlášky MZSR 526/2007) a neoverenú fotokópiu Zdravotného preukazu dieťaťa. V prípade potreby, Vami popísané (vytlačené na A4) zdravotné problémy, lieky, užívanie a iné potencionálne zdravotné riziká. Link na zdravotné prehlásenie, nájdete tu.

Doprava

Doprava do tábora a z tábora je individuálna

Čo si zbaliť zo sebou

Vzhľadom na charakter tábora odporúčame do kufra, batoha, či cestovnej tašky okrem iných vecí pribaliť aj nasledovné:

Na oblečenie: Krátke a dlhé nohavice, teplákovú súpravu, tričká, sveter, spodnú bielizeň a ponožky na každý deň, nepremokavú bundu, veľmi dôležitá  je čiapka, plavky, športová obuv, pevnú turistickú obuv.

Ostatné dôležité veci: Uterák, mydlo, šampón, zubná kefka a pasta, baterka (s novými batériami), opaľovací krém, repelent (nie sprej – býva na nich varovanie aby ho nepoužívali deti!).

Je lepšie nechať doma!: Drahé oblečenie, elektroniku, mobilné telefóny, šperky a iné cennosti, malovátka a parfémy. Na základe dlhoročných skúseností sa nám opakovane potvrdzuje, že kazia táborovú atmosféru. Je zbytočné aby malo zosebou dieťa telefón či MP3 player. Zo všetkého najviac je však škoda pokiaľ sa dieťa namiesto krásneho táborového večera plného super programu separuje od ostatného diania v tábore.  Deti v tábore nebudú potrebovať žiadnu elektroniku a bola by škoda, keby sa im niečo cenné pokazilo a stratilo. Táborový telefón bude k dispozícii pre rodičov, aby kontaktovali svoje dieťa.

Peniaze: Odporúčaná suma pre dieťa na bežné výdavky sa pohybuje od 10 do maximálne 30 EUR. Za tieto peniaze si deti môžu kúpiť drobný spotrebný tovar v bufete alebo si kúpiť zmrzlinu. Peniaze si môžu uschovať deti alebo si ich vy môžete dať uschovať priamo zodpovednému vedúcemu pri osobnom odovzdávaní dieťaťa.

PRED ODCHODOM NEZABUDNITE

Kópia kartičky poistenia
Táborové vybavenie
Oblečenie a osobné veci
Zobraziť viac